Jucătorul lui Dinamo l-a distrus pe Feșnic: „Să ne lase să ne arbitrăm singuri. A fost penibil”

Jucătorul lui Dinamo l-a distrus pe Feșnic: „Să ne lase să ne arbitrăm singuri. A fost penibil”

Dinamo - Petrolul 1-1. Costin Amzăr, fundașul „câinilor”, l-a criticat în termeni duri pe Horațiu Feșnic, arbitrul meciului. Feșnic a dictat penalty în prelungiri după ce Amzăr l-a ținut pe Musi în careu. S-a analizat mai întâi dacă a fost ofsaid la Musi. După 8 minute de analiză VAR, s-a decis că nu a fost, iar Feșnic a fost chemat la margine pentru a vedea faultul pe monitor. A decis să dea penalty după mai multe reluări. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor