Singurul român premiat de francezi, Mircea Cantor, este prezent în selecția curatoarei Daria de Beauvais, curator șef la Palais de Tokyo Art Safari, cel mai iubit eveniment de artă din România și Europa de Est, […] Articolul Prix Marcel Duchamp e aici! Arta contemporană franceză, sărbătorită la Art Safari, începând cu 10 februarie apare prima dată în BZI.ro. ..
Titlurile momentului
Știri din Buna ziua Iasi
Tragedie în munții Apenini din Italia, acolo unde Cristiana Gugu, o româncă în vârstă de 50 de ani, a fost găsită moartă, înghețată în zăpadă. La fel și trei dintre câinii ei fideli, de asemenea […] Articolul O româncă a murit înghețată în viscolul din munții Apenini, Femeia a fost găsită îngropată sub zăpadă, lângă câinii ei apare prima dată în BZI.ro. ..
Cea mai frumoasă plajă de pe litoralul românesc, unde marea turcoaz amintește de destinațiile exotice de vacanță, a dispărut peste noapte. La Tuzla, valurile au înghițit tot ce au prins în calea lor, iar din […] Articolul Cea mai frumoasă plajă de pe litoral a fost înghițită de valuri peste noapte. Ce spun specialiștii apare prima dată în BZI.ro. ..
Medicul Florin Roșu afirmă faptul că peste 50% din pacienţii care se prezintă în triajul Spitalului Clinic de Boli Infecţioase „Sf. Parascheva” din Iași necesită internare şi îngrijire în regim de spitalizare. „Astăzi, avem spitalizați […] Articolul Peste 50% din pacienţii care se prezintă în triajul Spitalului de Boli Infecţioase Iași necesită internare şi îngrijire în regim de spitalizare. Ce spune dr. Florin Roșu apare prima dată în BZI.ro. ..
Ocupanții Germaniei (Ia pastila SRS! Ep. 1144) Articolul Ocupanții Germaniei (Ia pastila SRS! Ep. 1144) apare prima dată în BZI.ro. ..
Procurorii militari care au întocmit rechizitoriul în dosarul „Revoluţiei” susţin că Ion Iliescu şi apropiaţii săi care au preluat conducerea statului pe 22 decembrie 1989 au comis un act de trădare prin solicitarea unui ajutor […] Articolul Răsturnare de situație în Dosarul Revoluției: Ion Iliescu scapă de acuzația de înaltă trădare apare prima dată în BZI.ro. ..
Tot mai multe doamne și domnișoare aleg tehnica ombre gri pe păr brunet atunci când vor să facă o schimbare de look. Această metodă de colorare a podoabei capilare este una deosebită și va oferi […] Articolul Ombre gri pe păr brunet. Cum să obții un look atrăgător apare prima dată în BZI.ro. ..
Se pare că între Oana Zăvoranu și Alex Ashraf existau, de ceva timp, probleme în paradis. Nu au fost puține neînțelegerile dintre cei doi, uneori, vedeta a ajuns chiar să apeleze la ajutorul autorităților. Anul […] Articolul Probleme în paradisul Oanei Zăvoranu. Vedeta a făcut o criză de gelozie și a chemat poliția, după ce soțul său ar însela-o apare prima dată în BZI.ro. ..
O rețetă de mazăre scăzută este un fel de mâncare extrem de sănătos. Acesta este un aliment pe care toată lumea ar trebui să-l includă în dieta lor. În general, legumele reprezintă o sursă importantă […] Articolul Rețetă mazăre scăzută. Un fel de mâncare sănătos potrivit pentru vegetarieni apare prima dată în BZI.ro. ..
La data de 27 ianuarie 2023 a avut loc Adunarea Generală a Judecătorilor din cadrul acestei instanțe, în cadrul căreia a fost dezbătut Raportul de bilanț al activității profesionale desfășurate de Tribunalul Iaşi în anul […] Articolul Raportul de bilanț al activității profesionale desfășurate de Tribunalul Iași apare prima dată în BZI.ro. ..