Jucătorii în concediu de odihnă

Jucătorii în concediu de odihnă

Marii fotbaliști, de azi, din toate timpurile, abia așteptau să joace. Erau mari și pentru că jucau mult. Ai noștri sunt obosiți de la începutul sezonului. Fotbalul de performanță implică două-trei meciuri pe săptămână, deplasări lungi, cărat de bagaje, nopți ciuntite, oboseală. Fotbalul de performanță are și beneficii pe măsură: salarii de 10 ori mai mari decât media societății, faimă, celebritate. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor