Jandarmeria acuză după scandalul de la Csikszereda - Dinamo: „De aici a pornit totul” + „S-au bătut și între ei!”

Jandarmeria acuză după scandalul de la Csikszereda - Dinamo: „De aici a pornit totul” + „S-au bătut și între ei!”

Dan Iamandi, inspectorul șef al Jandarmeriei Harghita, a oferit primele explicații legate de incidentele petrecute între forțele de ordine și suporterii lui Dinamo, la meciul dintre formația alb-roșie și Csikszereda. Prima etapă din Superligă a adus și primul scandal. La Csikszereda – Dinamo, meci terminat 2-2, fanii „câinilor” s-au răfuit cu jandarmii, dar și cu firma de pază din interiorul arenei. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor