Jannik Sinner a vorbit despre dansul campionilor de la Wimbledon: „Iga mi-a zis «Hai să o facem»”

Jannik Sinner a vorbit despre dansul campionilor de la Wimbledon: „Iga mi-a zis «Hai să o facem»”

Jannik Sinner (23 de ani, 1 ATP) și Iga Swiatek (24 de ani, 3 WTA), campionii ediției din acest an de la Wimbledon, au dansat la balul organizat în seara în care a avut loc finala masculină, la inițiativa jucătoarei poloneze. După o jumătate de an complicată pentru amândoi, Jannik Sinner și Iga Swiatek au câștigat titlul la Wimbledon. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor