Vicepremierul Dragoș Anastasiu a demisionat: Statul român nu e partenerul economiei, e dușmanul ei. Îi cer să nu mai umilească antreprenorii

Anastasiu a lansat un atac dur la adresa modului în care statul român a tratat antreprenorii în ultimele decenii Vicepremierul a acuzat abuzuri sistemice, presiuni fiscale și o relație profund dezechilibrată între administrație și mediul de afaceri. „Am primit mii de mesaje de la antreprenori care mi-au spus că au trecut prin aceleași lucruri. Au […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera