De ce se feresc românii de agențiile imobiliare?

Mulți români privesc cu suspiciune colaborarea cu agenții imobiliari, preferând să realizeze tranzacțiile pe cont propriu. Lipsa de încredere provine din experiențe negative răspândite pe piață: agenți care nu par să adauge valoare (fiind percepuți doar ca “plimbători de chei”), practici de intermediere ce favorizează doar interesul agentului, anunțuri false sau înșelătoare pe portaluri și […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera