Laureata Premiului Nobel Mohammadi avertizează asupra „ispitei” armelor nucleare

Activista iraniană pentru drepturile omului și laureata Premiului Nobel pentru Pace, Narges Mohammadi, a avertizat miercuri, cu ocazia împlinirii a 80 de ani de la bombardamentul atomic de la Hiroshima, că „ispita” țărilor de a urmări obținerea armelor nucleare este tot mai puternică, scrie AFP. În cadrul unei conferințe dedicate activității altui laureat Nobel – […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera