Guvernul vrea să reducă cu 20% posturile din administrația publică

Guvernul vrea să reducă cu 20% posturile din administraţia publică, atât centrală, cât şi locală, a anunţat ministrul Dezvoltării, Cseke Attila. Măsura s-ar aplica prin modificarea Ordonanţei 63/2010. „Sunt prevăzute propuneri de reducere a personalului bugetar pe partea autorităţilor administraţiei publice locale. Înainte de a spune despre ele, vă spun că este nevoie de eficientizare […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera