Alexandru Rogobete a trimis DSP București pentru verificări la Spitalul Floreasca privind autorizarea Centrului de Arşi

Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a anunţat că a dispus verificări din partea DSP Bucureşti la Spitalul Floreasca privind autorizarea Centrului de Arşi, după scandalul cu o pacientă care a contactat infecţii spitaliceşti multirezistente. Rogobete a explicat, la Digi 24, că verificările vor analiza administrativ situaţia autorizării centrului şi toate demersurile făcute de conducerea actuală în […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera