Calea Victoriei, din nou fără mașini: două zile de promenadă și spectacole stradale

În weekendul 9-10 august, Calea Victoriei se transformă într-o zonă pietonală, oferind bucureștenilor și turiștilor prilejul de a se bucura de plimbări și activități artistice în aer liber, fără aglomerația traficului rutier Pe lângă spectacolele și momentele interactive pregătite de artiștii stradali, vizitatorii pot include în itinerariu și o oprire la Casa Filipescu-Cesianu – parte […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera