Consumul frecvent de cartofi prăjiți crește riscul de diabet de tip 2 cu până la 27%, arată un nou studiu

O nouă cercetare publicată în British Medical Journal avertizează asupra riscurilor consumului frecvent de cartofi prăjiți: mâncați de trei ori pe săptămână, aceștia pot crește riscul de diabet de tip 2 cu 20%, iar dacă sunt consumați de cinci ori pe săptămână, riscul urcă la 27%. Studiul, coordonat de o echipă internațională de cercetători condusă […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera