Programările online la spitale intră în era digitală: Platforma națională va fi gata anul viitor

Potrivit ministrului Sănătății, unele spitale din România folosesc deja soluții informatice proprii pentru gestionarea programărilor, dezvoltate fie prin fonduri europene, fie din bugete proprii Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat joi seară, într-o intervenție la B1TV, că sistemul public de sănătate va beneficia de o platformă digitală națională pentru programarea pacienților, care urmează să fie […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera