Un muncitor în construcții s-a luptat 18 ani pentru a-și câștiga dreptatea în instanță, după un accident de muncă în Elveția

Un muncitor în construcții s-a luptat 18 ani pentru a-și câștiga dreptatea în instanță, după un accident de muncă în Elveția

După un accident grav petrecut în 2008, un muncitor a luptat timp de aproape două decenii cu justiția din Elveția. În cele din urmă, instanța din Zürich a decis: responsabilitatea aparține angajatorului, iar despăgubirile sunt inevitabile. Cum s-a produs accidentul de muncă Gëzim Zuka, un muncitor accidentat grav pe șantier, a obținut recunoașterea responsabilității angajatorului […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea