Un bărbat care nu și-a mai putut plăti ratele la mașină a reclamat banca pentru că i-a acordat prea ușor creditul și a scăpat de o datorie de 21.000 de euro, în Norvegia

Un bărbat care nu și-a mai putut plăti ratele la mașină a reclamat banca pentru că i-a acordat prea ușor creditul și a scăpat de o datorie de 21.000 de euro, în Norvegia

Un șomer din Norvegia, care nu și-a mai putut plăti ratele la mașină, a reclamat banca pentru că i-a acordat prea ușor creditul auto. Cazul a ajuns la comitetul pentru dispute financiare, iar bărbatul a scăpat de o datorie de aproximativ 20.900 de euro, scrie publicația norvegiană Motor, citată de PiataAuto.md. Avea deja rate mai […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea