Mesajul transmis României de un lider european, la Congresul USR: „Democrația nu este niciodată garantată”

Mesajul transmis României de un lider european, la Congresul USR: „Democrația nu este niciodată garantată”

Președinta Georgiei, Salome Zourabișvili, a participat sâmbătă la Congresul USR, aducând în atenție importanța apărării democrației și libertăților, subliniind în discursul său fragilitatea democrației. Evenimentul a oferit o platformă pentru discuții despre provocările cu care se confruntă democrațiile în Europa de Est. Salome Zourabișvili, despre realitatea îngrijorătoare din Georgia, la congresul USR „Democraţia nu este […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea