Suma pe care firmele care angajează elevi sau studenți, pe timp de vară, o primesc de la stat

Suma pe care firmele care angajează elevi sau studenți, pe timp de vară, o primesc de la stat

Firmele din România pot primi sprijin financiar pentru angajarea elevilor și studenților pe perioada vacanței de vară, conform unui comunicat al Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM).  Stimulentul reprezintă o oportunitate pentru angajatori de a beneficia de forță de muncă tânără și de a contribui la dezvoltarea profesională a tinerilor. Potrivit Antena 3, […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea