În Mureş s-a reluat furnizarea apei menajere, în Arad se interzice utilizarea apei din râul Mureş pentru irigaţii şi consumul animalelor

În Mureş s-a reluat furnizarea apei menajere, în Arad se interzice utilizarea apei din râul Mureş pentru irigaţii şi consumul animalelor

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență (CJSU) Mureș a anunțat că joi s-a reluat furnizarea apei menajere în localitățile Târnăveni, Adămuș, Băgaciu și Gănești, ca urmare a scăderii ușoare a salinității apei Târnavei Mici. În ceea ce privește apa potabilă, autoritățile au stabilit 9 noi puncte de distribuție pentru a asigura accesul populației la apă […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea