Președintele lui Napoli a făcut scandal la Adunarea Generală și amenință cu boicotul: „Nu îmi las echipa să joace”

Președintele lui Napoli a făcut scandal la Adunarea Generală și amenință cu boicotul: „Nu îmi las echipa să joace”

Antonio de Laurentiis, președintele lui Napoli, amenință că nu-și va lăsa echipa să participe la Supercupa Italiei, care se va desfășura în Arabia Saudită. Luni, la Adunarea Generală a cluburilor din Serie A, s-a stabilit oficial că Supercupa Italiei se va disputa la Riyadh, pe terenul lui Al Nassr, în ianuarie 2024. Se va juca pe modelul Supercupei Spaniei, un final-four cu semifinale și finală într-o singură manșă. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor