Amendă uriașă primită de Manchester City, după incidentul din finalul jocului cu Tottenham!

Amendă uriașă primită de Manchester City, după incidentul din finalul jocului cu Tottenham!

Manchester City a fost sancționată de Comisia de Disciplină a federației engleze cu o amendă de 140.000 de euro, din cauză că jucătorii lui Pep Guardiola s-au dus să protesteze în grup la o decizie a arbitrului Simon Hooper la finalul partidei cu Spurs, terminată cu 3-3 și în care „cetățenii” au fost opriți să marcheze pe contraatac. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor