Manchester City câștigă în debutul stagiunii din Regat » „Cetățenii” și-au adjudecat Supercupa Angliei, după ce au învins-o pe United la penalty-uri

Manchester City câștigă în debutul stagiunii din Regat » „Cetățenii” și-au adjudecat Supercupa Angliei, după ce au învins-o pe United la penalty-uri

Manchester City și-a adjudecat Supercupa Angliei, învingând-o pe rivala United, în urma loviturilor de departajare. 1-1 a fost scorul la finele celor 90 minute, reușitele survenind abia pe final. Garnacho a deschis scorul pentru „diavoli” în minutul 82, iar Bernardo Silva a restabilit egalitatea în minutul 89. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor