A fost stabilit portdrapelul României la ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice 2024

A fost stabilit portdrapelul României la ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice 2024

Ediția din 2024 a Jocurilor Olimpice de la Paris se apropie de final, iar România și-a anunțat responsabilul purtării drapelului la ceremonia de închidere. Mihaela Cambei, cea care a obținut medalia de argint la haltere, categoria 49 de kilograme, a fost cea aleasă. Ionela și Marius Cozmiuc au fost responsabilii portdrapelului României la ceremonia de deschidere. Ei au devenit primii participanți care, din postura de persoane căsătorite, poartă steagul unei țări. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor