Cluburile din Superligă vor să schimbe regula 5+6 » În acest moment, doar 6 echipe primesc banii de la FRF

Cluburile din Superligă vor să schimbe regula 5+6 » În acest moment, doar 6 echipe primesc banii de la FRF

Noul sezon din Superliga a adus o nouă regulă: cluburile ale căror academii sunt în primele 20 în topul FRF trebuie să folosească cel puțin 5 jucători români pe întreaga durată a meciului, pentru ca la finalul sezonului să primească un bonus. După primele etape, doar 6 echipe au rămas în cursa pentru bonus. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor