FABULOS » Serbia a câştigat al treilea titlu olimpic consecutiv la polo masculin! 7 medalii olimpice în ultimii 24 de ani

FABULOS » Serbia a câştigat al treilea titlu olimpic consecutiv la polo masculin! 7 medalii olimpice în ultimii 24 de ani

Echipa masculină de polo pe apă a Serbiei a cucerit al treilea său titlu consecutiv la Jocurile Olimpice, după ce a învins Croaţia cu scorul de 13-11 (5-2, 3-3, 3-3, 2-3). Performanța senzațională vine după ce-au adus aurul acasă și de la Rio 2016 şi Tokyo 2020. În plus mai au o medalie de argint (2004) şi trei de bronz (2000, 2008, 2012). ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor