Experiența unui croat care trăiește de aproape doi ani în România: „Ne-ați prins din urmă la prețuri!”

Experiența unui croat care trăiește de aproape doi ani în România: „Ne-ați prins din urmă la prețuri!”

Dinko Trebotic, 33 de ani, a mărturisit că îi place să trăiască în România, la Buzău, acolo unde evoluează pentru echipa locală cu care trage al doilea an la rând la promovare. Fotbalistul croat susține că sunt multe similitudini între stilul de viață de la noi cu cel din țara lui natală. Luna viitoare, face doi ani de când este la Buzău, la Gloria, echipă cu care va lupta din nou pentru a ajunge în prima divizie. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor