„Eram vârf de atac, dar eram cam pomanagiu” » Nicușor Dan a fost pe Arena Națională, stadion cu 20 de milioane de euro pierderi!

„Eram vârf de atac, dar eram cam pomanagiu” » Nicușor Dan a fost pe Arena Națională, stadion cu 20 de milioane de euro pierderi!

Primarul general al Capitalei, Nicușor Dan, nu a ratat ocazia de a merge pe stadion la meciul România – Bosnia-Herțegovina, disputat în preliminariile Campionatului Mondial din 2026. Nicușor Dan (55 de ani), actualul primar al Bucureștiului, și-a anunțat candidatura la președinție, deși abia a început al doilea mandat la primărie. El și-a motivat decizia afirmând că „bucureștenii nu pot trăi bine dacă România nu o duce bine”. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor