A răbufnit în direct după scandările xenofobe de la România - Bosnia: „O tâmpenie. De asta ne arde nouă?”

A răbufnit în direct după scandările xenofobe de la România - Bosnia: „O tâmpenie. De asta ne arde nouă?”

La pauza meciului România - Bosnia, când bosniacii conduceau cu 1-0, editorialistul GSP Alin Buzărin a răbufnit la adresa comportamentului ultrașilor, careu au avut scandări xenofobe în timpul partidei. Ultrașii din peluza României au avut mai mult derapaje în timpul meciului cu Bosnia. Pe parcursul partidei, aceștia au avut scandării xenofobe la adresa maghiarilor. Din peluza echipei naționale s-a auzit puternic și repetat: „Afară, afară, cu ungurii din țară”. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor