Anunț uriaș făcut de Federația Română de Gimnastică: „Tribunalul de Arbitraj Sportiv a decis ca medalia de bronz să revină sportivei din România”

Anunț uriaș făcut de Federația Română de Gimnastică: „Tribunalul de Arbitraj Sportiv a decis ca medalia de bronz să revină sportivei din România”

Azi, 10 august, au avut loc audierile la TAS în cazul gimnastelor Ana Maria Bărbosu și Sabrina Voinea, care au contestat rezultatele finalei din proba de sol, de la Jocurile Olimpice. Tribunalul de la Lausanne a acceptat cererea făcută de Ana Maria Bărbosu și recomandă ca sportiva să primească medalia de bronz. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor