Scandal uriaș la Jocurile Olimpice! Italienii, protest de amploare » Care a fost motivul

Scandal uriaș la Jocurile Olimpice! Italienii, protest de amploare » Care a fost motivul

Scandal imens la turneul masculin de polo de la Jocurile Olimpice! Italia a cedat în sferturi în fața Ungariei, după penalty-uri (10-12). Conducătorii Federației au cerut rejucarea meciului. Ei au susținut faptul că arbitrul a eliminat eronat un jucător și a existat o viciere de rezultat. Jucătorii și staff-ul au ales să protesteze într-un mod inedit la duelul cu Spania, care a contat pentru locurile 5-8. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor