Antrenorul din Superliga propune o măsură radicală: „N-aș da voie”

Antrenorul din Superliga propune o măsură radicală: „N-aș da voie”

Leo Grozavu (57 de ani), antrenorul celor de la FC Botoșani, susține că formațiile din România, mai ales cele din subsolul clasamentului, ar trebui să se bazeze mai mult pe jucătorii români, iar numărul celor străini să fie limitat. În viziunea lui, prea mulți jucători străini evoluează în campionatul României, aspect care îl deranjează. În prima etapă, FC Botoșani a remizat pe teren propriu cu Farul Constanța, scor 1-1. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor