Manevră la limită a unui club care nu-și mai poate plăti datoriile » Insolvența e „ultima variantă legală”

Manevră la limită a unui club care nu-și mai poate plăti datoriile » Insolvența e „ultima variantă legală”

Imediat după retrogradarea celor de Poli Iași, primarul Mihai Chirică avea o intervenție pentru GSP.ro în care se arăta foarte optimist și miza pe revenirea imediată a echipei în Superligă. Între timp, insolvența a devenit singura soluție. Deși echipa intrase, din cauza datoriilor de aproape 3 milioane de euro, în concordat preventiv, în decembrie 2024, „antecamera” insolvenței. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor