Gigantul american Oracle a anunţat joi dimineaţă la Bucureşti că va face o nouă restructurare: 500 de angajaţi vor fi daţi afară, ca parte a unei restructurări globale şi a schimbării modelului de business, pentru a face faţă trendului ucigător care vine odată cu AI-ul. Conform unor surse ZF, angajaţii din România au început să fie anunţaţi de ieri dimineaţă, prin intermediul unor mesaje transmise pe e-mail. Anul trecut, Oracle a restructurat în linişte 400 de poziţii.
Lovitură dură la Oracle România: După un 2025 cu concedieri şi pierderi, compania a lansat o nouă restructurare şi va da afară încă 500 de angajaţi
- de Ziarul Financiar
- 2026/06/25 21:06
Alte știri din Ziarul Financiar
- de Ziarul Financiar
- 2026/06/25 21:05
- de Ziarul Financiar
- 2026/06/25 21:05
- de Ziarul Financiar
- 2026/06/25 21:05
- de Ziarul Financiar
- 2026/06/25 21:05
- de Ziarul Financiar
- 2026/06/25 20:34
- de Ziarul Financiar
- 2026/06/25 18:58
Publicații din Bucuresti
Adevarul
Agerpres
Anuntul imobiliar
Ararat
Banii nostri
Bursa
Cancan.ro
Cotidianul
Curierul National
Digi24
DigiSport
Evenimentul zilei
Formula AS
G4Media.ro
Gandul
Gazeta sporturilor
Ghimpele
Ghiseul Bancar
Hotnews
Jurnalul National
Libertatea
Natiunea
ProSport
Romania Libera
Romania Noua
Sport Magazin
Sport.ro
Spotmedia.ro
Spy News
Stiripesurse.ro
Tricolorul
Wall-Street
Ziarul Financiar
