Ca în România! Preşedintele Serbiei Aleksandar Vucic spune că epidemia de concedii medicale cu care se confruntă ţara îi goneşte pe investitori. Unele companii au plecat sau se pregătesc să plece din Kraljevo pen tru că rata concediilor medicale este de 22 sau 23%. Când încep muncile agricole de vară, aceasta creşte la 30%

Ca în România! Preşedintele Serbiei Aleksandar Vucic spune că epidemia de concedii medicale cu care se confruntă ţara îi goneşte pe investitori. Unele companii au plecat sau se pregătesc să plece din Kraljevo pen tru că rata concediilor medicale este de 22 sau 23%. Când încep muncile agricole de vară, aceasta creşte la 30%

Deşi statistic muncitorii din Serbia lucrează mai multe ore decât colegii lor din ţările Uniunii Euro­pene, preşedintele sârb Aleksandar Vucic spune că oamenii trebuie să muncească şi mai mult şi să-şi crească productivitatea, acuzându-i totodată pe angajaţi că abuzează masiv de concediul medical.


Citește articolul complet pe Ziarul Financiar

Alte știri din Ziarul Financiar