Orice roman poate plati o serie de cheltuieli din banii luati de stat ca impozit pe salariu, printre care pensii si asigurare de sanatate

Deducerile de care poate beneficia un salariat obisnuit din Romania sunt putine in comparatie cu cele care pot fi obtinute in alte state, in contextul in care sistemul de impozitare este bazat pe cota unica, de 16%. Chiar si asa, sunt putini romanii...


Citește articolul complet pe Wall-Street

Alte știri din Wall-Street