Volkswagen a pus deoparte 16,2 mld. euro pentru scandalul emisiilor

Volkswagen si-a dublat provizioanele pentru scandalul emisiilor, in urma celei mai mari pierderi din istoria industriei germane producatoare de masini, in timp ce se lupta cu impactul financiar la crizei, scrie Bloomberg.


Citește articolul complet pe Wall-Street

Alte știri din Wall-Street