Telekom se vinde. Alte două mari companii de telefonie vor împărți benzile de frecvență

Telekom se vinde. Alte două mari companii de telefonie vor împărți benzile de frecvență

Telekom România Mobile se vinde, iar Consiliul Concurenței ar putea da un răspuns final până la sfârșitul lunii iunie, potrivit Agerpres. Obligații pentru noii proprietari Cristin Popa, directorul departamentului Monitorizare și control din ANCOM, a oferit detalii despre această tranzacție la „Forumul România Digitală”. Popa a declarat că, deși numărul operatorilor va scădea de la […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea