Viena nu mai este cel mai bun oraș în care să trăiești. Orașul care i-a luat locul

Viena nu mai este cel mai bun oraș în care să trăiești. Orașul care i-a luat locul

Copenhaga a devenit cel mai bun oraș din lume în care să locuiești, detronând Viena după trei ani consecutivi în fruntea clasamentului. O capitală nordică a detronat Viena Potrivit raportului anual al Economist Intelligence Unit (EIU) pentru 2025, capitala Danemarcei a obținut scoruri perfecte la stabilitate, educație și infrastructură. Conform CNN, Viena a coborât pe […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea