Pensionarii din Germania pot să primească 2.000 de euro pe lună, fără să plătească impozite. Mii de români vor beneficia de lege

Pensionarii din Germania pot să primească 2.000 de euro pe lună, fără să plătească impozite. Mii de români vor beneficia de lege

Guvernul german a ajuns la un acord privind reforma pensiilor. Începând cu 1 ianuarie 2026, pensionarii vor putea câștiga până la 2.000 de euro lunar fără a plăti impozite, potrivit portalului de știri germane Merkur.de. Reformele pe care autoritățile le propun în sistemul de pensii din Germania Guvernul german a ajuns la un acord privind […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea