Ministrul sănătății, despre stadiul centrelor de mari arși din România: primul va fi gata la Târgu Mureș în 2026

Ministrul sănătății, despre stadiul centrelor de mari arși din România: primul va fi gata la Târgu Mureș în 2026

Ministrul sănătăţii, Alexandru Rogobete, a declarat luni, 13 octombrie, că centrul de mari arşi de la Târgu Mureş poate fi gata chiar primăvara viitoare. „Centrul de Arşi Gravi de la Târgu Mureş prinde contur într-un ritm accelerat, iar în primăvara anului viitor estimăm că va fi dat în folosinţă. În paralel, la Timișoara, lucrările la […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea