Fostul ministru Nicolae Bănicioiu a fost achitat pentru trafic de influenţă. A rămas și cu 1,3 milioane de lei

Fostul ministru Nicolae Bănicioiu a fost achitat pentru trafic de influenţă. A rămas și cu 1,3 milioane de lei

Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a decis luni, 13 octombrie, achitarea fostului ministru Nicolae Bănicioiu pentru trafic de influenţă şi să nu îi mai fie confiscată suma de 1,3 milioane de lei. Decizia instanţei este definitivă. Magistraţii au transmis că ambele complete de judecată au constat că nu sunt întrunite condiţiile pentru atragerea răspunderii […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea