Mediul de afaceri din România se opune impozitării progresive: „O creștere a poverii administrative”

Mediul de afaceri din România se opune impozitării progresive: „O creștere a poverii administrative”

Mediul de afaceri din România își exprimă îngrijorarea față de propunerile de introducere a impozitării progresive, conform unei scrisori comune semnate de mai multe organizații importante. Poziție vine în contextul procedurii de deficit excesiv În scrisoare, semnatarii subliniază necesitatea formării rapide a unui nou guvern și adoptării unui plan realist de măsuri pentru menținerea stabilității […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea