Elevii de clasa a VII-a de la o școală din Dolj au fost puși să care moloz și parchet pentru a trece clasa

Elevii de clasa a VII-a de la o școală din Dolj au fost puși să care moloz și parchet pentru a trece clasa

Câțiva elevi de clasa a VII-a au fost surprinși cărând moloz și materiale de construcții în sala de sport, în găleți grele de câte 25 de kilograme, în loc să participe la ore, la o școală din județul Dolj, informează Euronews. Părinții îl acuză directorul școlii că a folosit elevii ca muncitori pe șantier, promițându-le […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea