Versiunea lui Luis Enrique după ce i-a băgat mâna în gât adversarului: „Am vrut să-i despart pe jucători. Uitați-vă și la Maresca...”

Versiunea lui Luis Enrique după ce i-a băgat mâna în gât adversarului: „Am vrut să-i despart pe jucători. Uitați-vă și la Maresca...”

Antrenorul lui PSG, Luis Enrique, 55 de ani, a comentat înfrângerea echipei sale cu 0-3 în fața lui Chelsea în finala Campionatului Mondial al Cluburilor. Tehnicianul spaniol a fost foarte nervos după meci: l-a împins și apoi lovit peste față pe unul dintre marcatorii adversarilor, Joao Pedro. „La finalul meciului a fost o situație evitabilă. Intenția mea, ca întotdeauna, a fost să-i despart pe jucători pentru a nu exista vreo problemă ulterior. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor