Unul din cei mai buni antrenori ai Europei, dat afară la mai puțin de 36 de ore după ce a câștigat titlul național

Unul din cei mai buni antrenori ai Europei, dat afară la mai puțin de 36 de ore după ce a câștigat titlul național

Zalgiris Kaunas, campioana Lituaniei și singura reprezentantă a țării baltice în Euroligă, a luat o decizie surprinzătoare la mai puțin de 36 de ore după ce a câștigat titlul național. Trupa din Kaunas s-a despărțit de antrenorul Andrea Trinchieri, unul din cei mai buni tehnicieni ai Europei. Sâmbătă, 21 iunie, Zalgiris Kaunas a învins-o pe Rytas Vilnius cu scorul de 76-69 în meciul decisiv al finalei ligii lituaniene de baschet și a devenit campioană națională. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor