Steaua și-a prezentat noul antrenor: medaliat cu aur la Cupa Mondială

Steaua și-a prezentat noul antrenor: medaliat cu aur la Cupa Mondială

Echipa de volei masculin Steaua București, finanțată din bani publici, l-a prezentat oficial pe Marcelo Fronckowiak (57 de ani), noul antrenor al echipei. Cu o vastă experiență atât ca jucător, cât și ca antrenor, brazilianul vine la Steaua, lucrând în paralel și ca „secund” la naționala Braziliei. Ca jucător, Marcelo Fronckowiak a câștigat 3 titluri în Brazilia în 1995, cu Frangosul/Ginastica, și în 1998 și 1999, cu Canoas Sport Club. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor