România va juca meciul cu Islanda cu fani în tribune: „Speranță. Asta așteptăm de la ei”

România va juca meciul cu Islanda cu fani în tribune: „Speranță. Asta așteptăm de la ei”

Câteva sute de români stabiliți în Islanda îi vor încuraja pe „tricolori” pe stadion, prețul unui bilet ajungând și la 7.500 de coroane, echivalentul a 50 de euro. Islanda - România se joacă pe 2 septembrie, de la ora 21:45, liveTEXT pe GSP.ro și televizat pe Pro TV Românii din Islanda, plecați de mult timp din țară și stabiliți în Atlanticul de Nord, la 3.700 kilometri de casă, vor să vadă echipa națională. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor