Paulo Pereira, noul antrenor al lui Dinamo: „M-au ales pe mine și am acceptat imediat!”

Paulo Pereira, noul antrenor al lui Dinamo: „M-au ales pe mine și am acceptat imediat!”

Dinamo s-a reunit astăzi pentru noul sezon, sub comanda noului antrenor, portughezul Paulo Pereira (60 de ani). Campioană în România în ultimele 9 sezoane, Dinamo încearcă să facă un pas în plus în Liga Campionilor, acolo unde speră să atingă faza sferturilor de finală. Cu un lot de 21 de jucători, noul antrenor dinamovist, portughezul Paulo Pereira, 60 de ani, venit de la Celje, a spus că va încerca să realizeze ceva „nebunesc” cu Dinamo în Liga Campionilor. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor