Ministrul Apărării anunță că ia „la puricat” finanțele Stelei și asigură: „Brandul va rămâne al Statului!”

Ministrul Apărării anunță că ia „la puricat” finanțele Stelei și asigură: „Brandul va rămâne al Statului!”

Ionuț Moșteanu, 51 de ani, ministrul Apărării Naționale, transmite că în luna august va analiza în amănunt situația clubului Steaua București, pentru a se asigura că banii de care „roș-albaștrii” beneficiază de la bugetul de Stat sunt cheltuiți transparent. La începutul anului, Ministerul Apărării Naționale a alocat 34 de milioane de euro pentru bugetul Clubului Sportiv al Armatei pe 2025. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor