Mihai Stoica a numit cel mai bun fotbalist străin care a jucat în România: „Era altă categorie de jucător”

Mihai Stoica a numit cel mai bun fotbalist străin care a jucat în România: „Era altă categorie de jucător”

Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, consideră că fostul atacant Cyril Thereau (41 de ani) a fost cel mai bun jucător străin care a jucat vreodată în România. Cyril Thereau a jucat la FCSB în perioada august 2006 - iulie 2007. După echipa din România, atacantul a fost transferat la Anderlecht. Becali l-a transferat în 2006 în schimbul a 700.000 de euro de la Charleroi, iar un an mai târziu la vândut pe 2. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor