Mihai Stoica a numit cel mai bun fotbalist străin care a jucat în România: „Era altă categorie”

Mihai Stoica a numit cel mai bun fotbalist străin care a jucat în România: „Era altă categorie”

Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, consideră că fostul atacant Cyril Thereau (41 de ani) a fost cel mai bun jucător străin care a jucat vreodată în România. Cyril Thereau a jucat la FCSB în perioada august 2006 - iulie 2007. Becali l-a transferat în 2006 în schimbul a 700.000 de euro de la Charleroi, iar un an mai târziu la vândut pe 2.9 milioane de euro celor de la Anderlecht. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor